EvrenBilimi

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Starship Sn8 2. Denemesinde Başarılı Oldu !

10.12.2020
552

Elon Musk’ın CEO’su olduğu Spacex, mars görevlerinde kullanmak için tasarladığı Starship Sn8 2. denemesinde ortalama 12.500 metre yüksekliğe çıktı.

Geçen akşam Starship s8’in test uçuşu iptal edilmişti bildiğimiz gibi. Ancak dün akşam Spacex tarihinde gerçekten önemli bir olaya şahit olduk ve Starship Sn8’in fırlatışı başarılı oldu. Ortalama 12.500 metre yüksekliğe 3 adet raptor motoru ile çıkan sn8 daha sonra serbest inişe geçti ve üzerindeki elektrik motorlu yüzgeçleri kullanarak Göbek Taklası hareketini yaparak inişini tamamladı.

Starship Sn8
Starship Sn8 Göbek Taklasına Hazırlanırken

İSTENEN PARAGRAFTAN SONRA ÇIKAN REKLAM ALANI - 1
Starship Sn8 Göbek Taklası

Starship Sn8 göbek taklası hareketini başarıyla tamamladıktan sonra kontrollü inişe geçti ancak son saniyede iniş sağlıklı olarak gerçekleşemedi ve malesef sn8 inişin ardından düştü.

Starship Sn8 düşüş

Ancak düşüş olmasına rağmen hem Elon Musk hem Spacex çalışanları bu deneme uçuşunun başarılı olduğunu ve bundan çok mutlu olduklarını söyledi. Hatta Elon Musk attığı tweet üzerinden ne kadar mutlu olduğunu şöyle paylaştı.

Starship Sn9 Ne Zaman Fırlatılıcak ?

Sn8’den sonra fırlatılması beklenen Sn9’un Spacex hangarlarında hazır olduğu ve deneme fırlatımının yapılmasının önümüzdeki haftalar içerisinden olabiliceğini açıkladılar.
Umarız evreni daha iyi anlamak ve keşfetmek için başarılı olurlar bizlerde merakla bekliyoruz…

Kaynak

Görseller: Spacex Youtube Sayfası

Ayrıca buna bakabilirsiniz…

REKLAM ALANI
ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Evrenbilimi.com 2020